Termín dle dohody
TAURSKÁ CESTA
Vhodné pro školní kolektivy
 
         
Čekají vás nejatraktivnější přírodní krásy, vysokohorské silnice, malebná údolí i divoké soutěsky se závěrečnou prohlídkou Salzburgu.
Program:
1.den: odjezd ve 24.00 hodin, noční přesun do Rakouska.
2.den: BERCHTESGÁDENSKO * je proslulé nevšedními přírodními krásami.
a) KEHLSTEIN - výlet na Orlí hnízdo (Hitlerova čajovna), dnes výletní restaurace s pěkným kruhovým rozhledem.
b) KÖNIGSSEE - jezero uprostřed národního parku je obklopeno vysokými horami, jejichž králem je Watzmann. Lodí přes Královské jezero ke kostelu sv. Bartoloměje.
Odpoledne příjezd na horskou chalupu. Odpolední vycházka nad jezerem Zeller See.
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
3.den:a) KRIMMELSKÉ VODOPÁDY - nejvyšší rakouské vodopády a zároveň největší vodopády ve střední Evropě, tuto grandiózní přírodní podívanou vysokou 400 m si nemůžete nechat ujít, k nejkrásnějším vyhlídkovým místům vede pohodlná cesta. Hned vedle vstupu k vodopádům je expozice Světa vodních divů. KAPRUN - známé horské středisko. SIGMUND-THUN-KLAMM - prohlídka ledovcové soutěsky. ZELL AM SEE - rekreační a sportovní středisko položené na břehu jezera.
b) GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE - nejvyšší rakouská horská silnice a jeden z nejkrásnějších horských průsmyků v Evropě vedou přímo do srdce Vysokých Taur. Zastávky a vycházky na vyhlídkových místech. Z vrcholku Edelweisspitze výhled na několik desítek třítisícovek. Z výšiny Franz-Josefs-Höhe je nezapomenutelný výhled na ledovec Pasterze a nejvyšší vrchol Vysokých Taur Grossglockner 3798 m.
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
4.den: KITZLOCHKLAMM - soutěska přístupná po upraveném chodníku. LIECHTENSTEINKLAMM - romantická soutěska přístupná po pohodlném chodníku. SALZBURG - město festivalů se malebně prostírá na obou březích řeky Salzach na úpatí mohutné pevnosti Hohensalzburg. Rezidenční náměstí, Kapitulní náměstí, klášterní kostel sv. Petra, Mozartův rodný dům. Centrum města je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. V podvečerních hodinách odjezd, návrat ve 23.00 hodin.
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
 
Ubytování: 2x horská chalupa v Thumersbachu u Zell am See nad stejnojmenným jezerem. Nutný vlastní spací pytel nebo povlečení. Pokoje 2 - 4 lůžkové. Sociální zařízení na chodbě.
Stravování: sytá polopenze, česká kuchařka. Nápoje k dispozici po celý den.
Cena: 3 050,- Kč. V ceně je zahrnuta přeprava (bus s toaletou), 2x ubytování, 2x sytá polopenze, povinné pojištění pro případ úpadku CK a průvodce. Kalkulace je provedena na 40 účastníků. V ceně není zahrnuto vstupné a mýto na Grossglockner.
Fakultativně: pojištění pro hrazení léčebných výloh, vstupné a mýto na Grossglockner Hochalpenstrasse.
 
 
Přihlásit se >>>