SLOVINSKO - JULSKÉ ALPY
         
Nenáročná turistika v Julských Alpách. Malé Slovinsko stojí jednou nohou v západní Evropě a druhou ve východní. Mnohá z jeho měst nesou stopy habsburské říše a Benátské republiky, zatímco v horách máte pocit, že jste v Bavorsku. Ve Slovinsku na Vás čeká pohádkový Bled, úchvatné Bohinjské jezero a romantické jeskyně Slovinského krasu.
Program:
1.den: odjezd v podvečerních hodinách, noční přesun přes Rakousko do Slovinska po trase Dolní Dvořiště, Salzburg a Villach.
2.den: JULSKÉ ALPY * BLED - prohlídka rekreačního letoviska s majestátním hradem, který se tyčí na skále vysoko nad jezerem. Vycházka na hrad, možnost vykoupání v jezeře nebo výlet na ostrůvek Blejski otok (možnost zapůjčení pramice) s poutním kostelem. BLEDSKÉ JEZERO - je ledovcového původu uložené v malebné kotlině, díky vlivu minerálních pramenů je voda příjemně teplá - až 26 oC. VINTGAR - vycházka romantickou soutěskou pod až 100 m vysokými skalními stěnami ke kostelu sv. Kateřiny. MOJSTRANA - krátká vycházka k vysokému vodopádu Peričnik.
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
3.den: SLOVINSKÝ KRAS * ve Slovinsku se nachází tisíce krásných jeskyň. POSTOJENSKÁ JESKYNĚ - čeká Vás cesta podzemním vláčkem dlouhá 4 km a dalších 1,7 km pěšky podzemními chodbami, krásná krápníková výzdoba. ŠKOCJANSKÉ JAMY - unikátní krasový systém 11 podzemních propojených jeskyní, propadlých údolí a přírodních mostů. Jeskyně jsou zapsány v seznamu přírodního dědictví UNESCO.
4.den: JULSKÉ ALPY * okruh přes dvě horská sedla. VRŠIČ 1611 m - nejvýše položený slovinský průsmyk. Vycházka. SOČA - vycházka k pramenu. TRENTA - turistické středisko v údolí Soče. BOVEC - významné sportovní středisko. PREDEL 1156 m - sedlo a hraniční přechod do Itálie. PREDELSKÉ JEZERO - zastávka, možnost vykoupání, nejhezčí partie italských Julských Alp.
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
5.den: JULSKÉ ALPY * LAGHI DI FUSINE - romantická procházka jedinečnou přírodní rezervací podle jezer. PLANICE - skokanské můstky. KRANJSKA GORA - lanovkou na Dom na Vitrancu a nenáročná túra na Ciprnik 1745 m.
6.den: JULSKÉ ALPY * VOGEL 1922 m - lanovkou ke SKI hotelu do výšky 1540 m, lehká túra na Vogel. Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. SAVICA - vycházka k 60 m vysokému vodopádu. BOHINJSKÉ JEZERO - klidné ledovcové jezero, vycházka podle jezera, možnost vykoupání.
V podvečerních hodinách odjezd, noční přesun přes Rakousko.
7.den: návrat v ranních hodinách.
 
Ubytování: penzion v Kranjské Goře, dvou až čtyřlůžkové pokoje.
Stravování: polopenze.
Cena: 5 650,- Kč. V ceně je zahrnuta přeprava, 4x ubytování, polopenze, pojištění a průvodce.