PIENINY S PIKNIKEM
       
Turistický zájezd do Pienin s typickým goralským piknikem. Slovenský i polský Pieninský národní park vyniká neobyčejnými přírodními krásami, skalnatými hřebeny, jedinečnou lidovou architekturou a bohatou florou a faunou. Architektonickou perlou je Červený Kláštor. Pojeďte poznat jeden z nejzajímavějších národních parků.
Program:
1.den: odjezd v podvečerních hodinách, noční přesun na Slovensko.
2.den: VYSOKÉ TATRY
ŠTRBSKÉ PLESO * vycházka podle plesa do sportovního areálu, podle zdatnosti jednotlivých účastníků až k vodopádu Skok. Možnost výletu sedačkovou lanovkou na Solisko. STARÝ SMOKOVEC * pozemní lanovkou na Hrebienok - vycházka ke Studenovským vodopádům. TATRANSKÁ LOMNICA * prohlídka rekreačního a sportovního střediska.
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
3.den: POLSKÉ PIENINY
KROSCIENKO * výstup na Trzy Korony 982 m a přes Zamkovu Góru zpět, celkem 4 hodiny. Nejatraktivnější túra v polských Pieninách. Kroscienko - lázeňské a rekreační městečko. Trzy korony - nejzajímavější vrch v Pieninách. Na nejvyšší věži vyhlídková terasa, fantastické výhledy na Prielom Dunajce. SZCZAWNICA* jedny z nejkrásnějších lázeňských míst v Polsku. CZORSZTYN * prohlídka zříceniny hradu, výhled na Czorsztýnské jezero a Vysoké a polské Tatry. NIEDZICA * zastávka u hradu, který se tyčí nad Czorsztynským jezerem
4.den: PIENINY
SPLAV NA PLTÍCH prielomem Dunajce s goralským občerstvením (ovčí sýr, domácí klobása a chléb). Túra Lesnica - Šafrovka - Wysoki Wierch - Lesnické sedlo, 4 hodiny. Pohraniční hřebenová túra s využitím hraničních přechodů pro pěší se spoustou pěkných výhledů. PRIELOM DUNAJCE * nejzajímavější tok Dunajce, národní přírodní rezervace. ČERVENÝ KLÁŠTOR * kostel a klášter kartuziánů je národní památkou, muzeum, v parku jsou vzácné lípy. GORALSKÝ PIKNIK * večer (Slovenská borovička, předkrm, Pltnický guláš připravený na ohni, Haligovská palačinka).
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
5.den: PIENINY Túra Červený Kláštor - Haligovské skály - Lesnické sedlo 2,5 hodiny. Hřebenová túra s pěknými výhledy. Haligovské skály - impozantní vápencové skály, podzemní kras, národní přírodní rezervace.
STARÁ LUBOVŇA
ĽUBOVNIANSKÝ HRAD * pohraniční hrad se vypíná na vápencové skále, prohlídka. MUZEUM ZAMARGURSKEJ DĚDINY * soubor lidových staveb z okolí, nejcennějším exponátem je dřevěný kostel z roku 1833.
V podvečerních hodinách odjezd, noční přesun.
6.den: návrat v ranních hodinách.
 
Ubytování: bungalovy včetně sociálního zařízení v kempu Červený Kláštor, dvou a třílůžkové pokoje.
Stravování: polopenze.
Cena: 4 350,- Kč. V ceně je zahrnuta přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně, 2x večeře, goralský piknik, splav na plti po Dunajci a průvodce.