KRAKOV SE SEVERNÍ MORAVOU
         
Památky severní Moravy - pohádkový hrad Bouzov, krápníkové Javoříčské jeskyně, romantická Štramberská trúba, zajímavé technické muzeum v Kopřivnici, prohlídka historického jádra Olomouce včetně zastávky u sloupu Nejsvětější Trojice, který byl teprve docela nedávno zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO, s jednodenním výjezdem do starobylého Krakova a solných dolů ve Věličce. I tato místa jsou zapsána na seznamu UNESCO.
Program:
1.den: odjezd v ranních hodinách. BOUZOV - romantický hrad, známá pohádková kulisa, výrazná dominanta kraje. Zajímavé interiéry s historicky cenným zařízením, bohatou výzdobou malířskou, řezbářskou a kovářskou. JAVOŘÍČKO - pomník, který připomíná vypálení obce nacisty 5. května 1945, prohlídka rozsáhlých jeskyň, které vynikají ohromnými podzemními prostorami s velkolepou krápníkovou výzdobou, nejvíce zapůsobí 56 m dlouhý, 34 m široký a 18 m vysoký Dóm gigantů se stalagmity, stalaktity a stalagnáty mamutích rozměrů. OLOMOUC - prohlídka historické části města, které je městskou památkovou rezervací na trase: radnice s orlojem, sousoší Nejsvětější Trojice, kostel sv. Michala, arcibiskupský palác, katedrála sv. Václava.
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
2.den: WIELICZKA - nejstarší solné doly v Evropě. Prohlídka podzemního muzea. Na trase dlouhé skoro 3 km budete obdivovat vytesané sochy z kamenné soli, solná jezírka a historické důlní nástroje. KRAKOV - jedno z nejkrásnějších evropských měst. Prohlídka historického jádra města, tržnice Sukennice, radniční věž, Glówny - největší středověké náměstí ve střední Evropě. WAWEL - královský hrad s muzei (bohaté sbírky), katedrála sv. Stanislava. Wieliczka i Krakov byly zapsány na Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
3.den: KOPŘIVNICE - rodiště malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana a olympionika Emila Zátopka, Technické muzeum, kde je vystaveno téměř 60 automobilů (počínaje Präsidentem a konče památnou Slovenskou strelou), muzeum Fojtství, kde jsou umístěny ukázky kočárů a bryček, dále je zde expozice kopřivnické majoliky a keramiky. ŠTRAMBERK - malebné městečko s roubenými domy, které je pro svou malebnost nazýváno "Moravský betlém". Výstup na známou věž zvanou Trúba. Možnost nákupu štramberské keramiky, výšivek a hraček. HELFŠTÝN - rozsáhlé z daleka viditelné zříceniny hradu ležící nad levým břehem Bečvy, expozice středověké válečné techniky, galerie uměleckých kovářských výrobků. V odpoledních hodinách odjezd, návrat v podvečerních hodinách.
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
 
Ubytování: penzion Lučina u Žermanické přehrady.
Stravování: polopenze.
Cena: 2 450,- Kč. V ceně je zahrnuta přeprava, 2x ubytování, 2 x polopenze a průvodce.