Termín dle dohody
SE SLEVOVOU KARTOU POD DACHSTEIN
Lanovky v ceně zájezdu.
Denně možnost vykoupání.
 
         
Další putování se slevovou kartou. Objevte krásy Štýrska. Ne všechny cesty vedou do Říma. Mnohé vedou na okouzlující místa v "Zeleném srdci" Rakouska. Zažijte nezapomenutelnou aktivní dovolenou. Lehká turistika s přihlédnutím na zdatnost jednotlivých účastníků. Možnost vykoupání ve schladminském bazénu. V ceně zájezdu je jízdné všemi lanovkami, vstupné do bazénu a pamětihodností podle uvedeného programu.
Program:
1.den: odjezd v ranních hodinách, denní přesun do Rakouska. PLANAI SEILBAHN - kabinkovou lanovkou ze Schladmingu 800 m na Planai 1906 m. Často vyhledávaný turistický cíl. Vycházka po bočním hřebeni Schladminských Alp. Zde najdete krásnou panoramatickou cestu s výhledy do údolí řeky Enns a na masiv Dachsteinu.
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
2.den: DACHSTEIN GLETSCHERBAHN - kabinovou lanovkou od Türlwandhütte 1680 m na Bergstation 2694 m. Lehká túra přes Schladminský ledovec k turistické chatě Dachsteinwarte 2741 m ležící přímo u paty vrcholu Hoher Dachstein. Velké panoramatické výhledy. Nedaleko horní stanice lanovky je možnost prohlídky ledovcové jeskyně či přechodu vzdušného lanového mostu. RIESACHFÄLLE - fascinující stezka Wilde Wasser podle obřích vodopádů po nově zpřístupněném chodníku k romantickému jezeru Riesachsee. Prochází se i po atraktivním vzdušném lanovém mostě.
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
3.den: SCHLADMINGER TAUERNSEILBAHN - kabinkovou lanovkou z obce Haus ke Krummholz Hütte 1838 m. Zde vás čeká čistý vzduch, klidné prostředí a nádherné výhledy. Túra podle zdatnosti jednotlivých účastníků. Možnost vycházky na Hauser Kaibling 2015 m. Turistické chaty nabízejí kulinářské speciality. Panoramatické výhledy na masiv Dachsteinu. TRAUTENFELS - prohlídka zámku. Rozsáhlé přírodovědné i národopisné sbírky, které se vztahují ke štýrskému údolí Ennstal a kraji Ausseerland. Samotný zámek fascinuje svým barokním vybavením a okouzlujícím výhledem na okolní horské panorama. WÖRSCHACHKLAMM - romantická stezka po uměle zhotoveném chodníku vedle obřích hrnců vymletých divokou vodou.
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
4.den: GIPFELBAHN HOCHWURZEN - kabinkovou lanovkou z Rohrmoosu 1118 m na Hochwurzen 1840 m. Lehká túra na Rossfeld 1919 m a případně až na Hochfeid 2189 m v masivu Schladminských Alp. Panoramatické výhledy na masiv Dachsteinu. Za poplatek lze sjet k dolní stanici lanovky na tříkolce - kouzelný sjezd nejen pro děti. ADMONT - jedna z nejstarších osad ve Štýrsku. Možnost prohlídky kláštera s bohatou výzdobou. Ve večerních hodinách odjezd, návrat ve večerních hodinách.
 
 
Ubytování: apartmány v rekreačním středisku Schladming.
Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří v nedalekém hotelu za celkovou cenu 900,- Kč.
Cena: 5 550,- Kč. V ceně je zahrnuta přeprava (bus s toaletou), 3x ubytování, slevová karta Somercard, povinné pojištění pro případ úpadku CK a průvodce. Kalkulace je provedena na 40 účastníků.
Fakultativně: pojištění pro hrazení léčebných výloh za 80,- Kč.
 
Přihlásit se >>>