PŘÍRODNÍ KRÁSY SLOVINSKA A CHORVATSKA
ČTYŘI PAMÁTKY UNESCA ZA ČTYŘI DNY
         
Čeká Vás nádherný Slovinský kras. Překrásná řeka Krka nabízí pohledy na kaskády a vodopády, útesy Paklenice nabízejí dobrodružné výpravy horolezcům, turistům vycházku a Plitvická jezera neuvěřitelný zážitek krásy horských vod a lesů. Díky rozvernému pobřeží a nevídané nádheře jsou i Kornati ideálním místem a atraktivní destinací pro výletníky i jachtaře. Nedaleké historické město Šibeník poskytne pohled do bohatého chorvatského kulturního bohatství.
Program:
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
1.den: odjezd v podvečerních hodinách, noční přesun přes Rakousko do Slovinska.
2.den: SLOVINSKÝ KRAS * ve Slovinsku se nachází tisíce krásných jeskyň. POSTOJENSKÁ JESKYNĚ - čeká Vás cesta podzemním vláčkem dlouhá 4 km a dalších 1,7 km pěšky podzemními chodbami, krásná krápníková výzdoba. ŠKOCJANSKÉ JAMY - unikátní krasový systém 11 podzemních propojených jeskyní, propadlých údolí a přírodních mostů. Jeskyně jsou zapsány na Seznam přírodního dědictví UNESCO. Odpoledne přesun na Chorvatské pobřeží.
3.den: KRKA - vodopády řeky, vycházka podle vodopádů, možnost vykoupání. ŠIBENIK - prohlídka historického středu: městská lodžie, katedrála sv. Jakuba - nejvýznamnější architektonická památka chorvatské renesance. V podvečer možnost vykoupání v moři.
4.den: KORNATI - fakultativní celodenní lodní výlet na proslulé ostrovy, které jsou zapsány na Seznam přírodního dědictví UNESCO, včetně oběda a možnosti vykoupání. Individuálně možnost rekreace na mořském pobřeží, koupání.
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
5.den: ráno možnost vykoupání. PAKLENICA - výlet do národního parku v pohoří Velebit. Vycházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice. PLITVICKÁ JEZERA - prohlídka kouzelného řetězce jezer, vodopádů, kaskád, prahů a průzračných smaragdových jezírek, přírodního ráje, který proslavily i filmy o Vinnetouovi. Vycházka podle zdatnosti jednotlivých účastníků. Nejznámější národní park v Chorvatsku, díky své rozmanitosti byl zapsán na Seznam přírodního dědictví UNESCO.
6.den: návrat v dopoledních hodinách.
 
Ubytování: hotel v rekreačním středisku Biograd na Moru.
Stravování: polopenze, snídaně formou švédského stolu, večeře výběr ze dvou jídel (kromě první).
Cena: od 5 950,- Kč. V ceně je zahrnuta přeprava, 3x ubytování, 3x polopenze, pojištění a průvodce. Cena platí v květnu a září.